وکیل کیفری چه کسی است؟

وکیل کیفری چه کسی است؟

وکیل کیفری چه کسی است؟ وکیل کیفری خوب چه خصوصیاتی دارد؟ انواع وکالت کیفری چیست؟ بهترین وکیل کیفری کیست؟ وکیل کیفری تهران از کجا می‌توانیم پیدا کنیم؟ و سوالاتی از این دست عمده پرسش افراد مراجعه کننده به موسسه حقوقی ضامن راد است.

اما به راستی برای پاسخ به سوالات بالا بهترین وکیل چه کسی است؟

وکالت کیفری جز یکی از تخصصی‌ترین شغل‌های امور قضایی محسوب می‌شود که به دلیل وجود جنبه‌های مختلف حقوقی کیفری در حوزه‌های مختلفی ورود پیدا می‌کند. با پیشرفت جوامع، تکنولوژی و مشکلات آن هر بار شاهد وجود جرایمی می‌شویم که قانون گذار به درستی درباره آن قانون ننوشته است و قضاوت را به عهده قضات محترم گذاشته است.

اینکه چه جرایمی جز جنبه کیفری می‌باشد، به عهده قانون گذار می‌باشد و بر اساس شدت و نوع جرم شکل گرفته ماده واحده‌های قانونی در نظر گرفته است. بنابرین با توجه به این مسائل پیدا کردن یک وکیل خوب کاری سخت است. چرا که وکیل کیفری به عنوان مدافع در حق شاکی و متهم وارد کار می‌شود.

وکیل کیفری خوب چه خصوصیاتی دارد؟

وکیل کیفری خوب باید دارای مهارت و اطلاعات کافی نسبت به حل پرونده برای دفاع از حقوق موکل خود و نیز آشنایی کامل به ارکان جرم از نظر مادی یا معنوی داشته باشد. از اعتماد و جسارت بالا برای دفاع خوب از حق موکل خود را داشته باشد.

در خصوص پرونده‌هایی که با جان، مال و حیثیت افراد و نیز اعتبار آنها سر و کار دارد، وکیل خوب باید محرم اسرار و راز نگهدار موکل خود باشد. با مشاوره درست و خوب و با ارایه راهنمایی لازم با حوصله علاوه بر تامین آرامش روحی و روانی به آنها نیز کمک کند.

با حضور قدرتمند در کنار موکل خود در دفاع از جرم‌هایی نظیر قتل، سرقت، آدم ربایی، جعل، کلاهبرداری که جز جرایم سنگین حساب می‌شود با دفاعیات مناسب و خوب از حق قانونی موکل خود دفاع کند.

وکیل کیفری در تهران

جرایم کیفری به دعاوی اطلاق می‌شود که طرح آن از دادگستری و خیلی از مواقع از دادسرا شروع می‌شود. با شروع تحقیقات اولیه توسط بازپرس بخش نسبت به کشف جرم، تعقیب متهم و تحقیقات مقدماتی اقدام می‌کند.

عموما اگر قصد دارید در حوزه جرایمی نظیر فروش مال غیر، جعل اسناد، کلاه برداری یا جرایمی مانند ترک انفاق و دعاوی اختلاس درگیر پله‌های دادگاه نشوید و نیز از نظر روحی و روانی خود و خانواده محترم نگران نباشند، یک وکیل کیفری در تمامی مراحل کار شما را انجام می‌دهد.

حتی در بخش مربوط به قرار وثیقه و تامین که در هر جرم کیفری توسط بازپرس از متهم خواسته می‌شود موسسه حقوقی ضامن راد با 13 سال سابقه و انجام صدها پرونده موفق به عنوان وکیل کیفری می‌تواند با تامین وثیقه مطمین از هر کجای کشور با آزادی زندانی و متهم به حل پرونده کمک بسیاری کند.

وظیفه اصلی وکیل کیفری شامل چه چیزی است؟

طبق ماده 35 قانون اساسی جمهوری اسلامی در تمام محاکمه‌ها چه کیفری در هر جنبه یا حقوقی موکل حق استفاده از وکیل را دارد. هیچ قاضی یا بازپرس متهم را از این حق نمی‌تواند محروم کند. وکیل همان مدافع و محافظ است و شخص وکیل به عنوان فرد متهم یا موکل می‌تواند بدون محدودیتی در امور قضایی حضور داشته باشد.

صدور قرار از نظر مجرمیت و یا کیفر خواست با توجه به نوع جرم انجام گرفته و نوع مجازات و روش‌های اجرای آن در حوزه اطلاعات وکیل کیفری متخصص می‌باشد. یکی از وظایف وکیل کیفری تهیه دادخواست می‌باشد.

اگر شخصی بخواهد از یک وکیل برای انجام مراحل قانونی استفاده کند می‌تواند با مراجعه به یک وکیل خوب کیفری از مراحل دادخواست تا مطالبات را از وکیل خود نسبت به پرونده بخواهد.

وکیل کیفری در تهیه فرم دفاعیه، ارسال شکوایه، حضور در زمان‌های دادرسی و نیز تامین قرار و انجام پروسه‌های نامه نگاری و اداری به عهده وکیل خواهد بود. وکیل با اطلاعات خود می‌‎تواند بفهمد جرمی که به موکل خود انتساب شده آیا وجه اثبات قانونی دارد یا خیر؟ یا اینکه روش‌هایی که می‌تواند از اتهام مبرا یا در تعیین آن تخفیف قایل شد به موکل خود کمک می‌کند.

در زمان تحقیقات اولیه بازپرسی وکیل کیفری می‌تواند با حضور در کنار موکل با ارایه مدارک و ادله و روش‌های قانونی در جرم هایی نظیر سرقت، قتل، شبه قتل، زورگیری، سرقت، غارت و غیره با دفاع خوب از حق موکل خود نسبت به جرم های منتسب دفاع کند.

انواع جرم کیفری

طبق ماده ۲ قانون مجازات اسلامی : (( هر فعل یا ترک فعلی که در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد ، جرم محسوب می‌شود )) .

جرم با توجه به شدت و نوع آن به انواع مختلف تقسیم می‌شود که بر اساس جرم به آنی و جرم به مستمر تقسیم بندی شده است.

  • جرم آنی :

جرمی که در یک لحظه اتفاق می‌افتد. اما اثر آن طولانی مدت است.

  • جرم مستمر :

به جرمی که در ارتکاب آن قصد بر ادامه آن باشد. مانند جرم استفاده از لباس های نظامی و انتظامی

انواع جرایم ارتکابی

  1. جرم به جمعی : جرمی که انجام آن بصورت پیوسته و پی دی پی اتفاق افتاده است. از کل مجموع آن می توان جرم را تشخیص داد.
  2. جرم مطلق : جرمی که با نیت و هدفی خاصی انجام می‌شود. حال آن جرم به هدف خود رسیده باشد یا نرسیده باشد.
  3. جرم مقید : جرمی که قصد انجام آن اتمام یافته است. مانند جرایم سرقت یا جعل اسناد
  4. جرم ساده : جرمی که عنصر مادی توسط انجام یک عمل یا از طریق گفتار یا ترک فعلی انجام گرفته باشد. مانند زنا
  5. جرم مرتبط :جرایمی که به دنبال جرم دیگری اتفاق افتاده باشد. به عنوان مثال شخصی بعد از قتل مقتول با سرقت اموال یا مال او به آن اقدام کرده است.
  6. جرم عادت : جرمی که اثبات آن منوط به انجام چند عمل می‌‍باشد. این جرم به صورت انفرادی قابل اتهام نیست.
  7. جرم مشهود و غیر مشهود: جرمی که انجام دهنده آن به ناب دلیلی در زمان جرم غافلگیر شده و جرم آن مشهود و اثبات شده است.
  8. جرم مرکب : جرایمی که انجام آن از به هم پیوستن چند عمل انجام گرفته است و مانند جرایم کلاهبرداری

تمام موارد جرم بالا در جرایم کیفری مورد توجه قرار می‌گیرد و شدت تعیین مجازات بر اساس این دسته توسط قاضی برای متهم صادر می‌شود. داشتن یک وکیل خوب در امور کیفری به دلیل پیچیدگی چنین دسته‌هایی بسیار مهم می‌باشد و پیشنهاد می‌شود در چنین جرم و اعمالی حتما از یک وکیل خوب کیفری استفاده شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *